wypełniacze tkankowe
KWAS HIALURONOWY
Poprzez uzupełnienie postępujących z wielkiem ubytków kwasu hialuronowego można osiągnąć efekt odmłodzenia, liftingu i spłycenia zmarszczek oraz bruzd.
spełnienie bruzd i zmarczek
Podparcie tkanki podskórnej na przebiegu bruzd i zmarszczek poprzez aplikację mikrodepozytów usieciowanego kwasu hialuronowego prowadzi do ich spłycenia lub zaniku.
poprawa konturu twarzy
Kwas hialuronowy w odpowiedniej postaci może pełnić również funkcję implantu tkankowego. Najczęściej używany jest celem uwydatnienia kości policzkowych lub poprawy owalu twarzy.
modelowanie ust
Dedykowane do ust preparaty i technika podawania umożliwiają uzyskanie naturalnych efektów, podkreślenia łuku kupidyna i delikatnego wywinięcia warg.
Z WIEKIEM TRACIMY KWAS HIALURONOWY
Wykres przedstawiający procentową ilości kwasu hialuronowego w skórze w zależności od wieku. Łatwo zauważalny spadek jego ilości między 20 a 40 rokiem życia jest przyczyną pojawienia się pierwszych oznak starzenia.
Kwas hialuronowy jest polisacharydem będącym naturalnym składnikiem skóry właściwej. Medycyna estetyczna wykorzystuje jego zdolności do wiązania olbrzymiej ilości cząsteczek wody, co utrzymuje jej właściwy poziom nawilżenia oraz jędrność. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody, wykazując działanie podobne do gąbki.
Najczęstsze okolice aplikacji kwasu hialuronowego związane z procesami starzenia:
kurze łapki wokół oczu
zmarszczki wokół ust
głębokie bruzdy nosowo-wargowe
bruzdy marionetki